Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Nová budova Základnej školy je o krok bližšie k realizácii

Dátum: 21.05.2024
Autor: Obec Kvetoslavov
Počet videní: 785
3 min. čítania
Nová budova Základnej školy je o krok bližšie k realizácii

ZÁSADNÝ KROK SMEROM K NOVEJ ZÁKLADNEJ ŠKOLE V KVETOSLAVOVE

Vážení občania,

 

nasledujúca správa je jedna z najdôležitejších a najoptimistickejších pre obec Kvetoslavov za posledné roky.

S radosťou konštatujeme, že po stovkách hodín strávených zodpovednými a neraz veľmi náročnými prípravami, dňa 17.05.2024 Rada partnerstva pre Integrovaný územný rozvoj Trnavského samosprávneho kraja (ďalej TTSK) SCHVÁLILA náš projektový zámer a tým sa projekt našej novej základnej školy stáva prioritou TTSK do výzvy na budovanie základných škôl, ktorá je vyhlásená zo strany Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR.

 

Obec Kvetoslavov je aktuálne vo fáze vyhodnocovania výsledkov verejného obstarávania na zhotoviteľa stavby novej základnej školy, pričom následne sa obec bezodkladne do vyhlásenej výzvy aktívne zapojí.

 

Starostka obce Soňa Franková„Som veľmi rada, že sa nám postupne darí napĺňať predsavzatia a vízie, s ktorými som nastupovala do funkcie. Po tom, čo sa nám podarilo po takmer 12 rokoch získať právoplatné stavebné povolenie na cyklotrasu, sme momentálne spravili veľký krok vpred smerom k vybudovaniu novej plnohodnotnej základnej školy v Kvetoslavove. Aj tento fakt dokazuje, že aj keď možno niektoré veci nejdú tak ľahko a rýchlo ako by sme si predstavovali, systematická práca a dlhé hodiny rokovaní nakoniec prinesú očakávaný výsledok. Ten  bude v konečnom dôsledku znamenať, že Kvetoslavov bude ešte lepšie miesto pre život ako doteraz.“

 

O ďalšom postupe v danej veci Vás budeme priebežne informovať.

Počas výstavby budeme prechádzať ťažkým obdobím obmedzení a diskomfortu, ale veríme, že spoločnými silami to zvládneme!