Verejné zhromaždenie

SÚBOR
Dátum: 31.05.2024

Starostka a poslanci obce Kvetoslavov pozývajú obyvateľov Kvetoslavova na zhromaždenie obyvateľov, ktoré sa uskutoční dňa 11.06.2024 o 17,00 hodine v budove Obecného úradu Kvetoslavov, číslo miestnosti  7.

Témou zhromaždenia bude prerokovanie záležitostí týkajúcich sa Základnej školy Kvetoslavov. Diskutovať budeme o aktuálnych problémoch, plánovaných zmenách a budúcich projektoch. Vaše názory a pripomienky sú pre nás veľmi dôležité, preto Vás prosíme o aktívnu účasť.

Zhromaždenie obyvateľov obce je inštitút priamej demokracie v obecnej samospráve. Ide o priamu účasť obyvateľov obce na správe vecí verejných. Úlohou zhromaždenia obyvateľov  je zistiť vôľu väčšiny zo zúčastnených obyvateľov. Výsledok má pre orgány obce výlučne odporúčací charakter, avšak jeho výpovedná hodnota je značná. V prípade, ak by počas zhromaždenia obyvateľov obce došlo k hlasovaniu,  má dosiahnutý výsledok vo vzťahu k orgánom obce konzultatívny a poradný charakter.

Názov Veľkosť Formát Dátum Zoradiť podľa:
verejné zhromaždenie Veľkosť: 140.9 kB Formát: pdf Dátum: 31.5.2024