Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

krizovatka Hlavna-Senecka

Vyriešený
Prijatý: 10.06.2024
Zodpovedaný: 10.06.2024
Autor: Filip Drzik
Zodpovedal: Obec Kvetoslavov

Podnet:

Dobre rano!
Opakovane sa chcem informovat aky je posun v rieseni kritickej krizovatky pri zastavke Neoprot!

V poslednych tyzdnoch sa tam stalo niekolko dopravnych nehod vratane smrtelnej a nehody pri ktorej sa zranili deti. Dnes rano mam osobne dalsiu skusenost aj ja kedy autobus stojaci pri zadtavke kompletne blokuje vyhlad na lavu stranu a bezohladne jazdiaci soferi sposobuju kolizne situacie.

Prepacte ale vyjadrenie ze je to v rieseni naozaj nepostacuje. Na zaklade infozakona by som Vas rad poziadal o vysvetlenie ake riesenia obec ma rozplanovane,ktore z nich su realne a v akom casovom horizonte?

Do kedy bude samosprava tuto extremne nebezpecnu krizovatku posuvat pred sebou?

Dakujem za odpoved!


Odpoveď:

Dobrý deň, na križovatke obec pracuje dennodenne. Ak budeme mať nejaké nové informácie, budeme o nich informovať. Križovatku treba naprojektovať, vybaviť finacovanie, vybaviť povolenia a následne zrealizovať.

Tým, že cesty 2. ani 3. triedy, teda ani Senecká ani Hlavná NIE SÚ nie sú v správe obce, všetko musí byť koordinované a schválené TTSK.

Časový horizont aktuálne nie je možné stanoviť, keďže nezávisí od nás.

Netuším aké informácie na základe infozákona máte v tomto prípade na mysli? Kedy padne dohoda s TTSK? Alebo koľko bude trvať projektantovi pripraviť dokumentáciu? Alebo koľko bude trvať VO?

Na to vám presnú odpoveď nikto nedá.

Keď bude mať obec nejaké nové informácie, ktoré budú potvrdené, určite o nich budeme informovať, presne tak ako to robíme vždy.

Vaša posledná otázka by mala znieť: "Do kedy bude VÚC tuto extremne nebezpecnu krizovatku posuvat pred sebou?"

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.