Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

INFRAŠTRUKTÚRA - ÚZOR, expandujúci Hviezdoslavov

Vyriešený
Prijatý: 22.06.2024
Zodpovedaný: 22.06.2024
Autor: Anonym
Zodpovedal: Obec Kvetoslavov

Podnet:

Zdravím vás. Opäť som obci Kvetoslavov, ako mnohí ostatní jej obyvatelia zaplatil dane, samozrejme opäť vo vyššej sume/ čo je náš národný folklór/ a preto sa chcem opäť opýtať či obce Kvetoslavov a Hviezdoslavov, alebo každé zvlášť nezaviažu stále expandujúcejších developerov k stavbe nejakého ďalšieho obchodného reťazca, najmä v časti Úzor a priľahlého začiatku Hviezdoslavova. Kedysi v minulosti nebolo možné zastavať územie bez prídavnej infraštruktúry / obchod, škôlka, škola a iné/.Prebytocný nehnuteľný majetok na poskytnutie priestorov tieto obce nemajú, ale zaviazať ich k vybudovaniu terciálnej infraštruktúry pre starých a nových obyvateľov by v súčinnosti tieto obce snáď mohli developerov zaviazať?Pretože zaplatené dane obci nie sú len o svietení a kúrení v zime, či pristavovaní miestnej základnej školy, jarmokoch, absentujúcom bankomate ale aj o týchto veciach a to ešte nehovorím o stále nespustenej cyklotrase do Šamorína. Vďaka


Odpoveď:

Dobrý deň, z vášho textu je zrejmé, že sa zaujímate o dianie v obci. Obec Kvetoslavov nepovolila žiadny developerský projekt v posledných X rokoch, presne z dôvodu nedostatočných kapacít občianskeho vybavenia.

To čo robí a ako plánuje na svojom území výstavbu iná obec, to mi ovplyvniť nevieme, ani nechceme.

V časti Úzor obec nemá parcelu, ktorú by hoci len teoreticky mohla na takýto účel poskytnúť. Bol tu záujem od nejakých reťazcov, ale veľkosti pozemkov aké oni požadujú v tejto časti obce nie sú (aktuálne v ponuke).

To s národným folklórom zvyšovania daní je váš názor, náš je že pri viac ako 10 percentnej inflácii ponechať dane na pôvodných úrovniach pre nás znamená 10 percentný pokles v tejto príjmovej položke v rozpočte.

Nehovoriac o tom, že dane z nehnuteľnosti sú jediné, koré v obci platia aj tí obyvatelia, ktorí do obecného rozpočtu neprispievajú podielovými daňami, čo je najväčšia časť príjmov a z čoho obec realizuje väčšinu aktivít.

Apropos bankomat, opäť, všetko so všetkým súvisí... bankomat v obci nebude, lebo nemáme dostatok prihlásených obyvateľov, aby bol rentabilný..

 

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.