Žiadosť o posun otváracích hodín zberného dvora v letných mesiacoch

Vyriešený
Prijatý: 24.06.2024
Zodpovedaný: 24.06.2024
Autor: Daniel Repovský
Zodpovedal: Obec Kvetoslavov

Podnet:

Vážená Pani starosta,

v poslednom období sme svedkami značného nárastu teplôt a preto si Vás dovoľujem touto cestou osloviť s prosbou o zváženie posunu stredajších otváracích hodín obecného zberného dvora v letných mesiacoch do neskoršieho popoludňajšieho času, prípadne otvorenia zberného dvora v rámci relatívne úzkeho časového okna aj v iný pracovný deň v neskorších hodinách (napr. od 17:00 do 18:00, prípadne 19:00).

Mnohí obyvatelia našej obce, vrátane mňa, majú záujem o kosenie a údržbu svojich pozemkov vo večerných hodinách, kedy sú teploty priaznivejšie.

Verím, že posunutie otváracích hodín do večerných hodín by prispelo k väčšiemu komfortu a ochrane zdravia obyvateľov a tiež by podporilo väčšiu participáciu obyvateľov na triedení a recyklácii odpadu.

Ďakujem za zváženie mojej žiadosti a teším sa na Vašu odpoveď.

S úctou,

Daniel Repovský

Odpoveď:

Dobrý deň, ďakujeme za spätnú väzbu.

Na predĺženie pracovnej doby nemá obec personálne kapacity. Pracovníci obecnej údržby plnia úlohy v obci počas pracovného dňa od skorého rána, preto nie je možné od nich vyžadovať aby boli v práci ako spomínate napríklad do 19.00.

Tento rok sme zabezpečili otvorenie zberného dvora navyše aj v pondelky.

Predĺženie, alebo posun už nie je v možnostiach obce. Veľké obce alebo mestá, ktoré majú násobne väčšie personálne obsadenie si môžu dovoliť. Napríklad Šamorín má Zberné  miesto otvorené každý deň, ale má na to alokovaných pracovníkov. U nás robia pracovníci všetky údržbové práce.

Ak ale vykonávate údržbové práce v záhrade v neskorších hodinách, kľudne môžete priviezť zelený odpad hneď na druhý deň. Ak si kosenie naplánujete na utorok aleb piatok večer, hneď na druhý deň je vám zberné miesto k dispozícii.

S pozdravom OcÚ