Dan za psa 2024 - nezodpovedane otazky

Autor: Anonym
Zodpovedal: Obec Kvetoslavov

Podnet:

Dobry den, dakujem za odpoved na predchadzajuci podnet.
Nezdpovedane su otazky:
- ako Obec kontroluje ci su psi prihlaseni a dan je uhradena?
- pouziju sa dane aj v prospech zvierat v obci (nielen pre prednasky), napr. popora kastracii zvierat, krmitka/napajatka pre vtacikov.
- nemohla by byt znizena dan pre psi adoptovane z utulku, a kastrovane?

Dalsia vec - odkaz s kontaktom kde sa ma hlasit odchyt psa je nefunkcna.

Odpoveď:

Dobrý deň, toto je platforma PODNET PRE STAROSTU. Jej primárnym účelom je nahlasovanie vecí v obci, podávanie podnetov, nápadov, atď.

Vaše otázky ohľadne ohľadne poplatkov, ich využitia, výšky, spôsobu určovania, prípadne ich kontrola a vymáhanie nie sú na toto fórum.

Tie prosím napíšte na buď na obecný email, ktorý nájdete na webe v časti kontakty, alebo sa príďte opýtať poslancov OZ na zastupiteľstvo, ktorí tieto poplatky schvaľujú.

Odpoveďou na otázku o možnom využití prostriedkov, ktorá ale podnetom určite je, je že obec má v pláne výstavbu koterca, ak Dogazyl nevie psa odchytiť operatívne, ale zatiaľ nemáme poverenú osobu, ktorá môže takýto úkon vykonať.

Zníženie dane na adoptované alebo psy z útulku sme nemali plánované. Jedná sa o poplatok 20€ ročne, čo v aktuálnej situácii po predchádzajúcich infláciách nepovažujeme za veľmi vysoký, aj z pohľadu nákladov, ktoré boli spomínané skôr a je to čiastka, ktorá v porovnaní s okolitými obcami je cca priemerom určeného pásma.

Apropos link na Dogazyl je funkčný, len link chybne bral ako súčasť webovej adresy aj vetnú čiarku. Už je to opravené. Ďakujeme za upozornenie.

S pozdravom OcÚ