Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Spolupraca s obcou Hviezdoslavov pri projekte kanalizacie a vodovodu

Vyriešený
Prijatý: 26.08.2019
Zodpovedaný: 03.09.2019
Autor: Boris
Zodpovedal: Obec Kvetoslavov

Podnet:

Dobry den, vsimol som si ze susedna obec Hviezdoslavov riesi projekt kanalizacie a vodovodu na svojom uzemi. Nebolo by vhodne v tomto usili spojit sily a tahat za jeden povraz? https://www.hviezdoslavov.sk/sprava/6644/sprava-o-stave-projektov-kanalizacie-a-vodovodu-vo-hviezdoslavove-jul-2019.html


Odpoveď:

Dobrý deň!

V prvom rade obec Hviezdoslavov sa nenapája na kanalizáciu obce Hubice, lebo čiastiareň na to už nemá kapicity. A v druhom rade je otázne či Západoslovenská vodárenská spoločnosť bude zvládať kapacitu odpadových vôd z obce Hviezdoslavov? Podľa mojich dostupných informácií kanalizácia, ktorá je vytiahnutá do Hviezdneho bývania bola vybudovaná na 5000 ekvivalentov. Pritom obec Hviezdoslavov rieši ÚP na 9000 obyvateľov. Je tam aj vodovod, ktorý je v prevádzke Západ. vod. spoločnosti. Obec Kvetoslavov momentálne musí vyriešiť budovanie novej ZŠ, popritom zabezpečiť aj opravu miestnych komunikácií. Žiaľ dotácie na tieto projekty nie sú.

S pozdravom

Zoltán Sojka - starosta obce Kvetoslavov

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.