Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

REAKCIA na Informáciu o vybudovaní cesty na Ružovej ulici

Vyriešený
Prijatý: 28.01.2020
Zodpovedaný: 06.03.2020
Autor: Alexander
Zodpovedal: Obec Kvetoslavov

Podnet:

Nedá mi nezareagovať. Pán starosta, to myslíte naozaj vážne?
Podľa dostupného územného plánu bude v celej štvrti, ktorá sa nachádza pri Ružovej ulici (t.j. Ružová ulica, časť Rozárium a Pri lesíku), zhruba 250 domov. Ak počítam, že priemerne sú v jednej domácnosti 3 ľudia, v spomínanej časti obce bude onedlho bývať asi 750 ľudí. A pre takéto množstvo ľudí, čo je v podstate už akoby „malá dedina“, je a teda bude naďalej k dispozícii len jedna úzka cesta s rampou, kde sa jedno auto vyhýba druhému?! Veď keby tu začalo horieť, tak sa ľuda, čo tu bývajú, nikam nedostanú, iba ak pešo! Veď to je nemysliteľné.


Odpoveď:

Výjazd z Ružovej ulice na rýchlostnú cestu by mali vyudovať konzorcium D4R7. Ružová ulica slúžila na prístup hlavne nákladných áut na zásobovanie stavieb. Ak budú nejaké výzvy obec sa zapojí o dotácie na rekonštrukciu miestnych komunikácií. Rozpočet obce neumožňuje opravu ciest v takom rozsahu ako by to bolo potrebné. Pôvodný developér, ktorý začínal s tou lokalitou mal vybudovať prístupovú komunikáciu z cesty 2/503 na danú lokalitu, aby sa vyhol výstavbe spoločnosť zanikla. O rekonštrukciách a výstavbách rozhoduje obecné zastupiteľstvo podľa finančných možností.

S pozdravom

Zoltán Sojka - starosta obce

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.