Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

prach, vela prachu

Vyriešený
Prijatý: 23.06.2023
Zodpovedaný: 23.06.2023
Autor: ing. Marián Repaský
Zodpovedal: Obec Kvetoslavov

Podnet:

Dobry den.
Poprosil by som urgentne p. starostku, aby vyzvala starostu Hviezdoslavova k vykonaniu okamzitej napravy v postupoch zhotovitela zastavby, ktory realizuje prace v lokalite oproti Borovicovej ulice( na druhej strane hlavnej cesty Senec-Samorin). Zbotovitel vykonava prace zrejme v rozpore so zakonom o zivotnom prostredi, stavebnym zakonom a mozno aj inymi. V suchu a vetre vobec neochranuje okolite obytne zony proti prachu a inemu znecisteniu ovzdusia, co je jeho povinnostou. V nasej lokalite, Borovicová ulica je take mnozstvo prachu, ze je to nebezpecne pre zdravie ( dychacie cesty a i.) a zaroven prach poskodzuje zariadenia domacnosti a zvysuje naklady na udrzbu domacnosti. Ochranu obytnych zon mam na mysli nie len prave teraz, ale pozas celej vystavby.
Dakujem a pozdravujem, ing. M. Repaský, Borovicová, 461/3.


Odpoveď:

Dobrý deň, s podnetom budeme obec Hviezdoslavov kontaktovať. Rovnako tak môžete urobiť aj vy. Sťažnosť môžete smerovať na stavebný úrad Hviezdoslavov, ktorý je spôsobilý vykonať štátny stavebný dohľad.

Ak budete mať aj v budúcnosti nejakú sťažnosť, alebo podnet, môžete ho adresovať priamo na emailovú adresu podnety@obeckvetoslavov, ktorá bola na tento účel zriadená.

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.