Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

nepokosene pozemky Rozariu

Vyriešený
Prijatý: 10.09.2023
Zodpovedaný: 20.09.2023
Autor: Filip
Zodpovedal: Obec Kvetoslavov

Podnet:

Dobry den,
Chcel by som sa informovat ake ma obec moznosti dohliadnut na udrziavanie pozemkov kosenim? Specialne ide o pozemky vo stvrti Rozarium ulica Nezabudkova. Majitel s kosbou nezmyslene vyckava a nechava vsetky polne traviny prejst kvetom co je extremne neznesitelne zvlast pre ludi so zdravotnymi komplikaciami v podobe pelovych alegii. Kedze sa v lokalite vyskytuju aj nebezpecne rastliny ako ambrozia ktora je extremne silnym alergenom je maximalne nezospovedne a neohladuplne od majitelov nechat travy kvitnut (kvitnu uz vyse dvoch tyzdnov a sposobuju obrosvske zdravotne tazkosti mne aj mojej manzelke).

Ak sa nemylim ambroziu je podla zakona potrebne regulovat a nie jej dovolit prorodzene sa rozmnozivat comu nekosenim majitel napomaha.

Prosim tymto ak je to v silach obce aby v tomto pripade zakrocila.
Vopred velmi pekne dakujem!


Odpoveď:

Dobrý deň, obec má len veľmi obmedzené právomoci. Obec vyzve majiteľa na úpravu. Toto aj obec na pravidlnej báze robí.

Všade ale sú lehoty, do ktorých má majiteľ čas na nápravu. Keď nepríde k následnej náprave a aj uplynie termín a obec by mohla uložiť pokutu je už väčšinou pozemok pokosený. A proces sa začína odnovu...

Obec pripravuje nový prístup, kde už výzva bude spoplatnená. Ak to prejde zastupiteľstvom, bude to súčasťou VZN od 1.1.2024. Veríme, že to pohne veci vpred.

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.