Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Kritický stav križovatky Senecká, Agátová, Hlavná

Vyriešený
Prijatý: 24.09.2023
Zodpovedaný: 25.09.2023
Autor: Miroslav Krížik
Zodpovedal: Obec Kvetoslavov

Podnet:

Na podnet „Množstvo áut na hlavnej ceste“ z 1.3.2023 ste dali odpoveď: „Dobrý deň, obec je v úzkom kontakte s TTSK, aby na križovatke Senecká a Hlavná ako prvé pribudol kruhový objazd v čo možno dohľadnej dobe, aby sa umožnilo aj autám z vedľajšej cesty vyjsť na Seneckú.“

Prosím o odpoveď:
• čo priniesol úzky kontakt s TTSK, čo sa doteraz vyriešilo ?
• ako je teraz po pol roku presnejšie definovaná „dohľadná doba“ výstavby kruhového objazdu na križovatke Senecká, Agátová, Hlavná ?

Pre obyvateľov východnej časti Kvetoslavova (Agátová ul., sídlisko Tulipa, Lesopark) a spádových obcí Čukárska Paka, Veľká a Malá Paka, ..., je križovatka Senecká, Agátová, Hlavná hlavne v čase špičky veľmi ťažko prejazdná, kritická.

Vopred ďakujem, s pozdravom,
Miroslav Krížik, Agátová 310/4Odpoveď:

Dobrý deň, v skratke "nič moc"...

14.júna, ako sme informovali na obecnom FB, sa starostka so zástupcom stretli priamo na mieste so zástupcami TTSK a dopravy OR PZ v Dunajskej Strede. Výsledkom ale bolo len to, že o probléme vedia, ale na riešenie nemajú žiadne financie.

Ako správca komunikácie nám oznámili, že keď "si dopravu vyriešime z vlastných peňazí" budú v procese nápomocní, ale inak nám aktuálne pomôcť nemôžu.

Preto nám aktuálne zostáva iba medializácia problému, ku ktorej v týchto dňoch posielame redakciám viarecerých relevantných médií podklady so žiadosťou o reportáž.

Veríme, že aspoň výraznejšia medializácia posunie veci vpred.