Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Kritický stav križovatky Senecká, Agátová, Hlavná

Vyriešený
Prijatý: 28.10.2023
Zodpovedaný: 31.10.2023
Autor: Miroslav Krížik
Zodpovedal: Obec Kvetoslavov

Podnet:

V odpovedi Anonymovi na podnet „Križovatka Hlavná/Senecká/Agátová- neúnosný stav“ mimo iné píšete:
„Osadenie semaforu bolo jednou z alternatív, ale tiež nie lacnou a závisí od posúdenia odborom dopravy ORPZ DS z dôvodu blízkosti železničného priecestia a samozrejme nutnosti minimálne väčšinového financovania z peňazí župy.“
Napísali ste žiadosť na odbor dopravy ORPZ DS, resp. rokovali ste už s týmto odborom o tomto probléme?
Chcem upozorniť aj na ďalší argument v prospech semafórového riešenia križovatky. V čase dopravnej špičky sa naťahuje kolóna áut vychádzajúcich z R7 odbočujúcich do Kvetoslavova až na odbočovací pruh na R7. Okrem častých kolízií pri odbočovaní tu hrozí kolízia s hromadiacimi autami na odbočovacom pruhu na R7. „Porcovanie“ prevádzky od Kvetoslavova by čiastočne pomohlo aj výjazdu áut z R7.
Do vyriešenia nákladného riešenia kruhovým objazdom, resp. menej nákladným riešením semaformi sa ponúka ako náhradné, dočasné riešenie riadenia prevádzky na prechodoch pre chodcov v časoch špičky najatými zamestnancami. Nepriamo by to uľahčilo aj dopravné odbočovanie na tejto križovatke. Takto riešili dopravnú prevádzku niekoľko rokov v Rovinke, kým sa im nepodarilo regulovať prevádzku semaformi.
Miroslav Krížik


Odpoveď:

Dobrý deň, ďakujeme za informáciu. Križovatku aktívne riešime.

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.