Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Verejné osvetlenie Nová Tulipa

Vyriešený
Prijatý: 27.04.2024
Zodpovedaný: 28.04.2024
Autor: Anonym
Zodpovedal: Obec Kvetoslavov

Podnet:

Chcel by som reagovať na podnet pani Kataríny z 24.4. pretože podnet nepovažujem za vyriešený tým, že sa máme vo veci osvetlenia obrátiť na ATOPS. Ako obyvatelia Tulipy nemáme už žiaden zmluvný vzťah z firmou Atops a nemáme ako sa na nich obracať a nemáme žiadne páky, aby nám vyhoveli. Ak sa trebárs rozhodli vypnúť verejné osvetlenie, nakoľko obec odmietla osvetlenie prevziať do správy , tak my nič nemôžeme robiť. Obec ale môže a musí. Ak verejné osvetlenie nefunguje kvôli poruche, alebo z inej príčiny, je povinnosťou obce skontaktovať Atops a dať verejné vyjadrenie pre všetkých. Jedná sa o verejné priestranstvo a týka sa to existujúcich ulíc na území obce Kvetoslavov. Vopred ďakujem za riadne vyriešenie predchádzajúceho podnetu.


Odpoveď:

Dobrý deň, obec nepreberie ani kanalizáciu ani osvetlenie od Atopsu, kým nebudú vo funkčnom stave. Obec nemá žiadnu povinnosť starať sa o súkromné vlastníctvo a rovnako tak nebude sanovať infraštruktúru, na ktorej súkromný predajca zarobil.

Napriek tomu bude obec urgovať, aby svetlo bolo vo funkčnom stave.

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.