Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Verejné osvetlenie Nová Tulipa

Vyriešený
Prijatý: 06.05.2024
Zodpovedaný: 06.05.2024
Autor: Anonym
Zodpovedal: Obec Kvetoslavov

Podnet:

Dobrý deň, chcem touto cestou reagovať na podnety z 27.4.2024 a 24.4.2024 ktoré ste označili za "vyriešené." V prvom rade, "vyriešenie" podnetu neznamená, že na neho odpíšete - vyriešenie je dokonavý tvar a to znamená, že predmet podnetu, čiže nefunkčné verejné osvetlenie, by musel byť odstránený. Osvetlenie v Tulipe je verejné zariadenie nachádzajúce sa v k.ú. obce Kvetoslavov, tým pádom nemôže obec tento problém ignorovať nakoľko je povinnosťou obce starať sa o verejnoprospešné zariadenia na svojom území. S firmou Atops nemáme ako obyvatelia žiaden právny vzťah, naproti tomu s pracovníkmi obce Kvetoslavov máme právny vzťah - pracujete vo verejnej správe a ste platení z našich daní (áno mám trvalý pobyt v obci...), tým pádom ste naši zamestnanci. Preto vás žiadame aby ste verejné osvetlenie prebrali tak ako od vás firma Atops žiadala a medzičasom s ňou vyriešili problém nefunkčného osvetlenia. Nie je problém občanov Kvetoslavova, že máte evidentne niečo proti firme Atops.
A ešte jedna poznámka k vašej odpovedi na podnet z 27.4.2024 o tom čo ste a nieste povinní robiť - uvedomte si, že hlavne občania Kvetoslavova nie sú povinní voliť v ďalších voľbách súčasnú starostku / obecných poslancov ak s nami budete takto komunikovať.


Odpoveď:

Dobrý deň. V prvom rade, označenie "vyriešený" je asi trochu mätúce, ale tento prívlastok je takto priraďovaný automaticky webstránkou. Berie sa že na podnet bolo reagované.

K meritu veci, máte pravdu, obec má povinnosť voči občanom. A to starať sa o infraštruktúru obce. Avšak nemá žiadnu povinnosť sanovať technické problémy súkromnej developerskej firmy. Obec určite nepreberie technickú infraštruktúru, ktorá nie je v spôsobilom technickom stave a jej funkčnosť nie je 100 percentná.

Obecné zdroje sú verejné, to znamená, že patria všetkým obyvateľom obce. Preto nie je možné z verejných zdrojov financovať opravy vo vlastníctve súkromníka.

Poukazujete na nefunkčnosť samotného verejného osvetlenia. A práve funkčnosť je jeden zo zásadných bodov, ktoré daná stavba musí spĺňať, aby ju obec mohla prebrať.

Na druhej strane, obec nie je v tomto prípade nečinná. Porucha bola nahlásená developerovi niekoľkokrát, ten sľúbil okamžitú opravu. Posledná informácia bola, že porucha je odstránená. Po následných sťažnostiach obyvateľov a opätovnej reklámácii stavu, nám bolo oznámené, že sa čaká na dodanie a montáž súčiastky.

Problémom častých výpadkov je zrejme svetelný senzor, ktorý je navyše nainštalovaný nevhodne a ktorý pri zatienení nezopne svetlo. Ale tohto problému si je Atops dávno vedomí a napriek tomu k náprave doteraz neprišlo.

Koncom týždňa je naplánované stretnutie so zástupcom Atopsu, kde sa bude o infraštruktúre a jej prevzatí určite hovoriť.

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.