Zber kuchynského odpadu a použitého kuchynského oleja

Zber kuchynského odpadu a použitého kuchynského oleja

.

Informácie ohľadne kuchynského odpadu do hnedých nádob s označením BIO na stojiskách pre separovaný odpad.

Čo patrí do kuchynského odpadu?

-všetky zvyšky jedál: tuhé a tekuté zvyšky, omáčky, potraviny po záruke, poškodené pokazené ovocie, zelenina, odpad z čistenia potrvín, mäso, ryby, mlieko, vajcia, chlieb, pečivo, káva, čaj, staré zaváraniny

Čo nepatrí do kuchynského odpadu?

-akékoľvek obaly: papierové, umelé, lepenka, zelený odpad zo záhrad, trus domácich zvierat, obsah vysávača, cigarety, kosti

Kontajnery sú rozmiestnené v obci pri nádobách pre separovaný odpad. Prosíme obyvateľov, aby vyhadzovali BRKO vo vedierkach a nie v kompostovateľných vreciach, lebo kuchynský odpad putuje do bioplynovej stanice na konečné spracovanie, nie na kompostáreň a ak je tam tých sáčkov veľa, tak sa to v bioplynke namotáva na čerpadlá zariadenia.

Taktiež Vás informujeme, že v obci sú rozmiestnené aj nádoby na zber použitého kuchynského oleja. Použitý olej je potrebné zbierať v pet flašiach a potom môžete vložiť do nádob na to určených na stojiskách pre separovaný odpad.

plagat-na-sud (2) Veľkosť: 1.78 MB Formát: pdf Dátum: 18.11.2021
olej-infoletak-obce (2) Veľkosť: 1.83 MB Formát: pdf Dátum: 18.11.2021