Ničenie stromov zamestnancami obce pri kosení

Vyriešený
Prijatý: 06.05.2023
Zodpovedaný: 09.05.2023
Autor: Anonym
Zodpovedal: Obec Kvetoslavov

Podnet:

Dobrý deň.
Po poslednom kosení zase zostalo v obci veľa poškodených stromov. Medzi stromami vysadenými medzi Železničnou stanicou "Kvetoslavov zastávka" a časťou "Pri jazere" už hádam nieje jediný strom, ktorý by nemal nové alebo staré poškodenie. Pred pár rokmi normálne zamestnanci nechávali pri stromoch kúsok nepokosený, ale posledné roky idú až celkom ku kmeňu a mnohé stromy a kry už kvôli tomu uschli. Mohol by im niekto vysvetliť, že tie stromy tam boli posadené pre to, aby žili a nie aby ich oni systematicky likvidovali? Ďakujeme.

Odpoveď:

Dobrý deň, vďaka za upozornenie. Pracovníkov upozorníme, aby dávali väčší pozor.