Verejná kanalizácia

Dátum: 04.01.2023
Verejná kanalizácia

Vážení obyvatelia,

dňa 17.12.2022 bol vyhlásený havarijný stav na kanalizácii v našej obci Kvetoslavov. Došlo k upchatiu potrubia neďaleko hlavnej železničnej stanice pod koľajnicami. Problém aj napriek veľkej snahe bol len čiastočne odstránený a bude musieť byť komplexne riešený (dúfame, že v blízkej budúcnosti).

Pred Vianocami sa vykonalo ešte prečistenie kanalizácie, aby sa opakovaný problém s upchatím čerpadiel, alebo kanalizačného potrubia nezopakoval aspoň cez sviatky.

Samotné odstránenie havárie (17.12.2022) trvalo niekoľko hodín a finančné náklady boli vyčíslené  vo výške 6 127 €.

Dôležite je si uvedomiť, že možno ľahostajnosťou, nevedomosťou, alebo nedbalosťou prichádza obec o finančné zdroje, ktoré by mali byť použité na iné verejnoprospešné účely.

Chceli by sme Vás týmto poprosiť o dodržiavanie správneho triedenia odpadu.

Do kanalizácie nepatria:

Hygienické potreby: utierky, tampóny, vložky, plienky, vlhčené obrúsky, vlhčený toaletný papier, prezervatívy, a pod.

Biologický odpad: potraviny, neskonzumované jedlá, šupky, kosti, potravinárske tuky, oleje, masti, a pod.

Chemické látky a ropné produkty: lieky, farby, riedidlá, lieky, rozpúšťadlá, sadra, lepidlá, motorové oleje, mazadlá, znečistený benzín, naftu, rôzne iné chemikálie, a pod.

Nerozpustné materiály: silonky, plasty, PET fľaše, obaly, piesok, zvyšky stavebných materiálov, guma, kovy, handry, špaky a pod.

Uvedené odpady sú súčasťou komunálneho, alebo separovaného odpadu a nepatria do kanalizácie, ktorú len upchávajú.

Ďakujeme každému obyvateľovi našej obce, ktorý rešpektuje a dodržiava tieto pokyny.

Kanalizácia nie je odpadkový kôš!!!