Zľavy za smeti pre vybrané skupiny obyvateľov

Dátum: 09.01.2023
Zľavy za smeti pre vybrané skupiny obyvateľov

Oznamujeme občanom,

že podľa platného Dodatku č. 2 k Všeobecne záväznému nariadeniu obce Kvetoslavov č. 3/2020

bod 10. Obec poskytne zníženie poplatku:

a) vo výške 35 % z poplatku, ak poplatník je k začiatku zdaňovacieho obdobia ( 01. 01.
kalendárneho roka ) vo veku nad 65 rokov a súčasne je samostatne žijúcou osobou
v nehnuteľnosti, na ktorú sa viaže produkcia odpadu;

b) vo výške 20 % z poplatku, ak poplatník je k začiatku zdaňovacieho obdobia ( 01. 01.
kalendárneho roka ) vo veku nad 65 rokov, pričom ale nie je samostatne žijúcou
osobou v nehnuteľnosti, na ktorú sa viaže produkcia odpadu a on alebo jeho
manželka ( druh/ družka ) je vlastníkom nehnuteľnosti, na ktorú sa viaže produkcia odpadu;

c) vo výške 35 % z poplatku, ak poplatník je fyzická osoba v hmotnej núdzi.

11. Poskytnutie zľavy sa nevzťahuje na osoby, ktoré majú, ku dňu podania žiadosti o poskytnutie zľavy, voči obci nedoplatky.

12. Na preukázanie skutočnosti, že osoba žiadajúca o poskytnutie zľavy z poplatku za komunálne
odpady a drobné stavebné odpady je samostatne žijúca, je potrebné spolu so žiadosťou predložiť
čestné prehlásenie.

13. Poskytnutie zľavy, v zmysle bodu 10, sa vzťahuje iba na poplatníkov využívajúcich zberné nádoby o objeme 120 litrov, s počtom  vývozov 26 x ročne.

14. Poplatník uplatní nárok na zníženie alebo odpustenie poplatku podľa bodu 10 najneskôr do 31. januára zdaňovacieho obdobia, inak nárok na zníženie alebo odpustenie poplatku zaniká.

V prílohe nájdete aj žiadosť spolu s čestným prehlásením.

Čestné prehlásenie o počte osôb Veľkosť: 20.7 kB Formát: docx Dátum: 9.1.2023
Žiadosť poplatníka o zníženie poplatku Veľkosť: 18 kB Formát: docx Dátum: 9.1.2023