Obnov dom - Informácia žiadateľom

Dátum: 12.07.2023
Obnov dom - Informácia žiadateľom

Program Obnov dom je súčasťou Plánu obnovy a odolnosti Slovenskej republiky. Do roku 2026 chce podporiť finančným príspevkom desaťtisíce rodinných domov, ktoré môžu po renovácii ušetriť minimálne 30% energií. Zníženie energetickej náročnosti domov pozitívne ovplyvní hospodárenie domácností, prispeje k zníženiu emisií CO2 a k zlepšeniu kvality životného prostredia.

Vážení zástupcovia miest a obcí,

ďakujeme, že ste prejavili záujem o spoluprácu so Slovenskou agentúrou životného prostredia a ochotu pomôcť v propagácii jedinečného a dosiaľ najväčšieho projektu obnovy rodinných domov z Plánu obnovy a odolnosti SR.

V rámci programu Obnov dom boli spustené dve pilotné výzvy. Na základe pripomienok žiadateľov, ale aj odbornej obce, sme pripravili oveľa jednoduchšiu a atraktívnejšiu tretiu výzvu.
Majitelia rodinných domov ocenili náš proklientský prístup, čomu nasvedčuje aj to, že
v priebehu 14 hodín sme výzvu uzavreli po zaevidovaní 10 000-cej žiadosti.

Pre veľký záujem obyvateľov aktuálne pripravujeme štvrtú výzvu. Je pre nás veľmi dôležité, aby sa ľudia dozvedeli všetko potrebné o programe Obnov dom, spoznali výhody výzvy a využili túto jedinečnú príležitosť požiadať o finančný príspevok až do výšky 19 000 eur.
Vďaka tomu si môžu zlepšiť kvalitu svojho bývania, znížiť účty za energie a taktiež pomôcť
k zlepšeniu životného prostredia.

Budeme radi ak pôjdete s nami do toho a pomôžete nám a aj občanom zlepšiť informovanosť o programe Obnov dom. Pred vyhlásením štvrtej výzvy vás budeme kontaktovať a zásobovať vás najnovšími informáciami.

Ďakujeme, že nám v tom pomáhate.

Tím programu Obnov dom

Všetky informácie o projekte nájdete na www.obnovdom.sk

Ak budete mať otázky ohľadne podmienok novej výzvy,
kontaktujte najbližšiu regionálnu kanceláriu.

V prípade otázok na marketing programu Obnov dom,
napíšte nám na: obnovdom-marketing@sazp.sk

Vážení zástupcovia miest a obcí Veľkosť: 395.9 kB Formát: pdf Dátum: 12.7.2023