Výmena nádob na komunálny odpad (240l na 120l), hlásenie na mesačný vývoz

Dátum: 15.11.2023
Výmena nádob na komunálny odpad (240l na 120l), hlásenie na mesačný vývoz

Vážení občania,

Kvetoslavčanov čakajú zmeny, ktoré posunú úroveň správy komunálneho odpadu na vyššiu úroveň. Obec postupnými krokmi zavádza systém, v ktorom bude možné vývoz odpadu realizovať jednoduchšie, rýchlejšie a adresnejšie, čo v konečnom dôsledku spomalí nárast poplatkov za komunálny odpad. Čipovanie smetných nádob na komunálny odpad je nástroj, ktorým samospráva získa reálny prehľad a podrobnejšie štatistiky o domácnostiach, nádobách a množstvách vyvážaného komunálneho odpadu.

Pri vývoze odpadu bude smetná nádoba automaticky oskenovaná prostredníctvom čítačiek umiestnených na vozidlách a následne spárovaná s konkrétnym platcom dane. Čipy taktiež zabránia presúvaniu kontajnerov a neoprávnenému navyšovaniu zvážanej kapacity. Naopak kontajner bez čipu nám umožní rýchlo identifikovať neplatičov.

Obec plánuje čipovanie nádob v jarných mesiacoch 2024. Čipovať sa budú nádoby, ktoré máte na odvoz TKO, nebudú sa meniť na nové.

Prosíme obyvateľov, aby do 30. novembra 2023 nahlásili výmenu 240 l nádoby na 120 l, prípadne poškodenú nádobu na telefónom čísle 031/562 50 36, 0940 501 177 alebo emailom na horvathova@obeckvetoslavov.sk, prípadne osobne v stránkové dni.

Zároveň žiadame obyvateľov, aby do 15. decembra 2023 nahlásili záujem o zmenu z dvojtýždňového vývozu na mesačný vývoz komunálneho odpadu na rok 2024. V priebehu roka 2024 už nebude možné meniť ani frekvenciu vývozu ani veľkosť nádoby, zároveň vyzývame občanov,  ktorí ešte majú plechové nádoby, aby ich vymenili do 15. decembra 2023, nakoľko plechové sa nedajú čipovať.

Tlačivo na výmenu 240 l nádob v prílohe.

Žiadosť o výmenu TKO Veľkosť: 14.3 kB Formát: docx Dátum: 27.11.2023