Elektronická komunikácia s obcou

Elektronická komunikácia s obcou

Zasielanie informácie na email

Vážení obyvatelia,

Chceli by sme vyjsť v ústrety tým, ktorí chceli dostať informáciu o výrube dane z nehnuteľnosti a poplatku za odvoz komunálneho odpadu emailom, ich výške a spôsobe platby.

V zmysle platnej právnej úpravy účinnej od 1.11.2023 možno na email zasielať oznámenie (t.j. nie rozhodnutie) o výške a splatnosti dane a/alebo poplatku, ak na to daňový subjekt udelí svoj súhlas (bližšie informácie nájdete na webstránke obce)

Takto narýchlo nie je možné nastaviť webstránku obce, aby bolo možné tento súhlas spracovávať tak ako by sme potrebovali, preto využijeme modul, ktorý sa využíva na iný účel (pôvodný plán bol, že tento rok sa pozbierajú podpisy a budúci rok spustíme zasielanie emailom).

Modul nám dodá všetky relevantné údaje, akurát sa v ňom stále spomína slovo REZERVÁCIA.
Systém bol odsúhlasený právnikom obce, je možné ho používať a my na jeho základe začneme so zasielaním oznámení emailom, tak ako si požiadate.

Ale termín REZERVÁCIA prosím ignorujte.
Aj potvrdenie sms správou ktoré dostanete, bude uvádzať že sa jedná o rezerváciu, ale to nie je problémom pre tento náš účel.
postup_registracie2